# Kazania

# Początki

Na początek kazanie z księgi początków (Rodzaju) 😃

# Naśladowanie Stwórcy

Pobieranie wideo...

# Seria kazań 2020

Seria "Błogosławione życie" to cztery kazania, które miały miejsce w Kościele Jezusa Chrystusa w Krakowie w dniach 15 listopada do 6 grudnia 2020. Mówią o tym, jak doświadczać Bożego błogosławieństwa, szczególnie w tych najbardziej przyziemnych sprawach. Dlatego, że Bóg chce błogosławić nam w każdej dziedzinie naszego życia.

Psalm 1:1-3 EIB

Błogosławiony mąż, który nie idzie za radą bezbożnych, ani nie stoi na drodze grzeszników, ani nie zasiada w gronie szyderców, lecz ma upodobanie w zakonie Pana i zakon jego rozważa dniem i nocą. Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, wydające swój owoc we właściwym czasie, którego liść nie więdnie, a wszystko, co uczyni, powiedzie się.

Bóg chce, abyś miał powodzenie we wszystkim co robisz. Abyś był błogosławiony w pracy, w biznesie, w zdrowiu, w majątku. Aby nie brakowało Ci niczego, co jest potrzebne do życia. I abyś mógł swój czas i energię przeznaczyć na wyższe cele niż wiązanie końca z końcem.

Bóg chce, abyś był jak drzewo, którego liść nie zwiędnie nawet podczas kryzysu. Abyś był nasycony ze źródła, które nigdy nie wysycha!

# 1. Kto tu rządzi?

Wstęp do biblijnej perspektywy na temat finansów. Kto sprawuje władzę nad Twoim życiem? Jak zadbać o to, aby pieniądz nie panował nad nami, ale naszym Panem był Bóg? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tym kazaniu. Bonus: Bóg nie chce panować w pojedynkę! 😃

Pobieranie wideo...

# 2. Jakość vs jakoś

Pobieranie wideo...

# 3. Mentalność Królestwa

Pobieranie wideo...

# 4. Życie w równowadze

Pobieranie wideo...

# Seria kazań 2021

W tym roku seria kazań ADAR skupia się na temacie Królestwa Bożego.

# Niech przyjdzie Twoje Królestwo

Pierwsze z kazań wyjaśnia czym charakteryzuje się Królestwo Boże i jak w nim funkcjonować.

Pobieranie wideo...

# Na granicach Królestwa

Kolejne kazanie z serii ADAR w pomysłowy i nowatorski sposób przedstawia kwestię poszerzania granic Bożego Królestwa w naszym życiu. Jest to bardzo na czasie i obrazowe. Mocna inspiracja do poddania się Bogu i zaufania Mu bardziej.

Pobieranie wideo...

# Wolność daje wybór

Ostatnie kazanie z serii ADAR było na temat wolności, która na pierwszy rzut oka wydaje się sprzeczna z ideą bycia poddanym Bogu w Jego Królestwie. Kazanie ma niezwykłą głębię - przekazuje mocne objawienie na temat tego kim jest Bóg. Porusza wiele trudnych zagadnień związanych z wolnością, pokazując jak praktykować ją w swoim życiu.

Pobieranie wideo...

# Seria kazań 2022

Seria nosi tytuł: "Mądre życie"

# 1. Mądrość w finansach

Pobieranie wideo...

# 2. Moc oczyszczonej wyobraźni

Pobieranie wideo...

# 3. Stąd do wieczności

Kazanie porusza się w obrębie ewangelii Łukasza rozdział 15 i 16, skupiając się na przypowieści o zwolnieniu zarządcy. Transkrypt kazania znajduje się tutaj (opens new window).

Pobieranie wideo...

# 4. Gorliwość

Pobieranie wideo...


Ostatnia aktualizacja: 2 dni temu